Krawaty do zadań specjalnych

IMG 0237 e1536997323556

Co łączy Jamesa Bonda z Watykanem? Jedno z najpiękniejszych miasteczek w północnych Włoszech – Como.

Como od kilku stuleci jest centrum przemysłu jedwabniczego. To tam tka się i drukuje najbardziej luksusowe tkaniny na krawaty, apaszki oaz suknie haute couture. Tam też powstaje jedwab dla papieża. Właśnie w tej tkalni produkuje się jedwab, z którego uszyto krawaty dla naszego atelier. 

Ta legendarna tkanina to grenadyna.

Grenadyna była szczególnie popularna w latach 60tych XX wieku. Sean Connery w filmach o agencie Bondzie nosił wyłącznie takie krawaty. Potem trochę o niej zapomniano aż do czasu, gdy jeden z pasjonatów jedwabiu i jednocześnie producent krawatów kazał odtworzyć tkalni ten splot.  Nastręczało to dużo kłopotu, bo wymagało naprawienia starego drewnianego krosna.  Po wielu miesiącach prób udało się odtworzyć starą, szlachetną grenadynę.

Nasze krawaty zamawiamy w małej południowowłoskiej manufakturze, która dostarcza je również dla firm Tom Ford, Gucci, Viola Milano.  To nie są zwyczajne krawaty. To prawdziwie luksusowe akcesoria. Unikatowe.

Do naszego atelier zamówiliśmy krawaty z tzw. garza fina – delikatnej grenadyny. Są beż podszewki, ręcznie szyte, z bardzo miękkim wkładem formującym.

Co ważne zamówiliśmy je z myślą o wysokich klientach, dla których standardowa długość jest za krótka. Dostępne są długości 160 cm oraz 170 cm. Można również zamawiać krawaty na miarę, z wyhaftowanym monogramem.

Zapraszamy do naszego atelier.