Camiceria Borriello – luksusowe koszule dla meżczyzn

story 01

Neapol poza wysokiej jakości krawiectwem znany jest również z szytych ręcznie koszul.

Dobra koszula cechuje się nienagannym krojem, szlachetnym materiałem (lnem lub bawełną) oraz ręcznymi wykończeniami.  Dlaczego tak dużą wagę przywiązuje się do ręcznego szycia?  Otóż chodzi o wyjątkową miękkość, której nie da się osiągnąć przy maszynowej produkcji.

Camiceria Borriello od ponad czterdziestu lat dostarcza luksusowe koszule do najlepszych butików z modą dla mężczyzn na świecie.

Właściciele firmy dwa razy do roku na targach tkaninowych w Mediolanie selekcjonują najlepsze materiały do kolekcji. Najszlachetniejszą bawełną jest ta pochodząca z Delty Nilu.  Tylko ona zachowuje swój niepowtarzalny, dyskretny połysk i jest niezwykle przyjemna w noszeniu. Kluczowym elementem są również kołnierzyki, które muszą być miękkie. Firma ma swoje własne kroje i technikę ich cięcia. Ważnym elementem są również dodatki – guziki z masy perłowej. Dziurki przy guzikach oraz monogramy haftuje się ręcznie. Rękaw z charakterystycznym marszczeniem „spalla camicia” wszywa się ręcznie.

Nic w produkcji nie jest przypadkowe. Aby uzyskać najwyższą jakość potrzebne są nie tylko dobre materiały, ale także pasja oraz doświadczenie krawców.

Koszule na miarę Borrielli od jesieni 2018 roku dostępne są w naszym atelier w hotelu Sheraton w Warszawie.