Garnitur w podróży

Garnitur w podróży 1

Podczas karnawałowych podróży warto zadbać o to, aby nasz garnitur czy smoking szybko odzyskał formę po podróży w walizce. Oto kilka praktycznych porad.

Pakowanie

Najlepiej zapakować garnitur, wieszając go na odpowiednim wieszaku w specjalnym pokrowcu. Jeśli jednak chcemy zapakować garnitur do walizki, należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze marynarkę trzeba wywrócić  na lewą stronę, wypychając ramiona na zewnątrz. Następnie składamy ją na pół. Należy uważać, aby nie zgnieść klap. Spodnie wystarczy złożyć na pół.

Wieszak

Garnitur powinien wisieć na odpowiednim wieszaku o zaokrąglonych końcach, aby utrzymać kształt ramion. Wieszaki z drutu (np. z pralni) deformują marynarkę. Garnitury szyte na miarę zazwyczaj mają w komplecie dobre drewniane lub plastikowe wieszaki.

Parowanie

Jeśli chcemy przedłużyć życie garnituru, warto kupić profesjonalną parownicę. Wełny nie należy prasować. Zbyt wysoka temperatura może zniszczyć włókno tkaniny. Poza tym tkaninę można wyświecić. W czasie podróży dobrą metodą  na ,,prasowanie” jest gorąca para w hotelowej łazience. Wystarczy odkręcić wodę i odwiesić garnitur na wieszaku. Gorąca para pomoże mu powrócić do formy.