Lato w pełni

36002797 1652136961568094 4044156229709201408 n

Można zdjąć biurowe garnitury, zapomnieć o krawacie i oddać się wakacyjnemu relaksowi. Jednak nawet w czasie zasłużonego urlopu trzeba dobrze wyglądać. Co zatem zabrać na wakacje, aby być przygotowanym na niespodziewaną lub zaplanowaną letnią kolację?

Spodnie. Najlepiej wybrać bawełniane chinosy lub casualowe spodnie z lnu. Szorty są dobre w ciągu dnia.  Na wieczór lepiej wybrać długie. Najlepszą bazą dla marynarki będą jasne kolory: kremowy, piaskowy, szary lub pastelowe odcienie różu i żółtego.

Blazer będzie najbardziej uniwersalny. Pasuje zarówno do mniej formalnych zestawów, jak i do sportowych spodni.  Taka marynarka najlepiej jeśli jest uszyta z luźno tkanej wełny typu hopsack z półpodszewką dla większego komfortu w czasie upałów.

Jeśli ktoś woli mniej formalną marynarkę najlepsza będzie bawełniana lub lniana z nakładanymi kieszeniami, z miękkimi wkładami formującymi.

Koszulę najlepiej zamówić z lnu lub delikatnego bawełnianego batystu. W czasie wakacji sprawdzą się najlepiej.

Latem możemy zapomnieć o skarpetkach.Spodnie najlepiej, jeśli będą sięgać do kostki. To jest typowo włoska proporcja, która zawsze dobrze wygląda. Buty najlepiej jeśli są zamszowymi mokasynami. Pasują do sportowych spodni.

Najodpowiedniejszym dodatkiem zawsze jest dobry markowy zegarek oraz kolorowa poszetka. Tu ograniczać może już tylko wyobraźnia.  Nie ma złych wyborów.

Udanego wypoczynku!